Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 09:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2010, 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
admin: Podzieliłem wątek. Temat jest ciekawy i szkoda żeby zginął w innym wątku.
Witam

Interesuje mnie drukowanie wielkoformatowe w programach genealogicznych.
Mam na myśli takie jak drukuje się AutoCadzie na ploterach .
Takie drukowanie eliminuje sklejanie formatek A4 np: Kabacińscy w font 4 ponad 24 formatów A4 zadrukowane maczkiem [ a większy font i czytelniejszy to już plansza równa boiskom]
W Brother's Keeper 6 jest podobno taka opcja , a jak w innych programach.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2010, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witam !

Każdy program genealogiczny, dysponujacy mozliwością wysyłania pliku na drukarkę, powinien umożliwić drukowanie na ploterze. Ploter instaluje się jako drukarka i wysyłając plik do druku, wybiera się ploter z listy drukarek. Ja drukuję w ten sposób (we fragmentach) moje drzewo z programu "Drzewo genealogiczne" polskiej f-my PL-SOFT. Drzewo w całości zajmuje ok. 30 mb. papieru o szer. 1 m. Kwestią problematyczną jest przydatność takiego wydruku. Chyba, że ktoś dysponuje salą gimnastyczną :D

Pozdrawiam
Mariusz

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2010, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Potrzebne nie potrzebne, 30 mb czy 3mb, problem ze sklejaniem.
Przypominam że rolka druku to okolo 7 mb i tak czeka nas sklejanie
W 30 metry z jednego wydruku ? jaki font drukarki, jedno nazwisko [np. Ojca] tak nieproporcionale
Jeśli dodamy następny wydruk Mamy, żony rodzina to się uzbiera dużo metrów.
Tak na poważnie nie ja to wymysilem, więc chyba dobry pomysł.
Nie negujemy pomysłodawców Cada, próbujmy z tego mieć korzyści.
Tak drukowanie do pliku dobry pomysł , ale nie wszytkie programy to maja ?
Czy Brother"Keeper to ma ?, czy ma na to wpływ oprogramowanie drukarki np: Hp , czy opcja w programie.
Kiedys uruchomilem [znalazłem] opcje wydruku w calach A4 A3 i inne formaty, ale nie moge do tego trafić.
Mimo przeszukania instrukcj, nie mogę trafić na to ponownie.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2010, 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Najprostrzym a zarazem bardzo pracochłonnym sposobem uzyskania " chałupniczym sposobem" wydruków wielkoformatowych jest skanowanie pojedynczych kartek naszego drzew, przycięcie ich w odpowiedni sposób i dwa sposoby
1. do sklejania, to pozstawienie marginesów do podklejania i jak uzyskamy całe drzewo można pójść do ksero i zrobić skan wybranego drzewa ,lub takie zostawić
szerokosc 90 cm- do 1mb szerokosc maszyny skanujacej i jak wyzej pisałe długość do 7 mb [ dlugosc walka z papierem do drukowani} czyli jak wyzej pisano 5 x7 = 35 mb
Z mojej praktyki wynika: sklejać tak by to było równe i sklejka nie póściła bo będa problemy i większe zaszumienie podczas skanowania i nieostrość wynikajaca z przylegania papieru do walka.
Dobra rada kilka razy "przepuścić" skanowany papier na maszynie, ale nie zawsze dake rezultaty jakie poźniej oczekujemy

2. montować to na darmowym programie graficznym Gimp lub ..... ?
ale przedtem skanujac na naszych skanerach kartki A4 z programu , obcinając zbędne fragmenty [ tytaj nic nie sklejamy wiec zapasy nie są potrzebne] jestesmy w programie graficznym na wyznaczonym obszarze w pikslach lub cm.
Ta metoda ma o wiele mniej zaszumien na papierze, ale jest piekielnie pracochłonna.
Końcowy efekt Ksero i wydruk wielkoformatowy. efekt dobry , uzależniony od tego jak dobrze zeskanujemy wydruk z programu genealoguicznego.
Pracowić moga to retuszowac pogrubiać linie wprowwadzic kolory , zmienić kroj liter i ich wielkość.
Benedyktyńska praca

Kto pyta ten nie blądzi, może jest inny sposób [ tylko nie piszcze jest graficzny i samodzielny sposób robienia drzewa]
Bardzo ładny sposób to drzewo Sławomiry
Własnie to miałem na mysli zakładajć forum, w formie prostrzej i wciągnieci w to maszyn ksero i naszego pomysłu.
Plakaty banery polityczne sa ogromnych wielkosci.
A widzielisci pomysłowy spósob prezentacji drzewa na prelekcji w Kaliszu.
Danka W. ma niezłe "wałki" z drzewem które tam prezentowala i nikt się nie odezwał czy to potrzebne czy nie.
Edison podobno miał 2000 prób, pomysłów, sposobów na wynalezienie żarówki.

Takie komputerowe drzewa mozna laczyć i przedstawić nasze polaczenia na jednej planszy razem , takie dea w jednym
http://www.leszekkabacinski.unl.pl/Polus/C20100710.jpg
to jest 2500 piksli w orginale na 17 tysięcy piksli i jest czytelne.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2010, 20:46 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
PosteRazor to darmowy program pod Windowsa, OSX i Linuxa do drukowania na wielu stronach dużych grafik. W wyniku otrzymujemy gotowy do druku plik PDF. Wystarczy zapisać drzewo czy grafikę w dużej rozdzielczości do pliku graficznego np. PNG, TIFF, JPEG czy innego, a następnie użyć programu ze strony:
http://posterazor.sourceforge.net/
Niestety, po angielsku, ale można spróbować przetłumaczyć na google translate: http://translate.google.com/translate?j ... l=en&tl=pl
Trochę niestylistyczne, ale jako tako zrozumiałe. Sam program ma jednak polskie tłumaczenie dostępne w dziale "Translations"

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2010, 02:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Macku ale ciagle to jest reczne i pewnie widoczne sklejanie. Chyba, ze tak jak to robia nakladajac tapete w domu tnie sie ta zakladke w srodku bardzo ostrym nozem. Wtedy polaczenie bedzie perfekt.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 00:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Sklecilem cos na 4 kartkach A4 w pozycji horyzontalnej. Zrobilem to w Wordzie i teraz chcialbym wydrukowac w jednym kawalku. Niestety jak widze z ustawienia Word nie daje mnie opcji drukowania na jednym kawalku szerokosc 14 inczy (35.5 cm) dlugosc 39 inczy (99 cm) Dla probnego zobaczenia jak to wyjdzie wydrukowalem 4 kartki troche musialem uciac i podkleic. Ale to wyszlo dziadostwo i nie warte obramowania i zaprezentowania na scianie.
Czy ktos juz rozwiazywal ten problem? A moze powinienem to zrobic w innym programie. Jest to drzewko zrobione z krateczek (w wordzie jako z gory ustalone rozne ksztalty) polaczone liniami.
Bede wdzieczny za sugestie a zarazem bede sam szukal rozwiazania.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 00:52 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Mogę poradzić

Nie w Wordzie ale w Excelu

Tylko tam .

W Excelu ustawiamy stronę bez marginesów a nastepnie np Mapę możemy rozciągnąć na ile arkuszy chcemy .

oczywiście ciągniemy z a dolny prawy róg aby nie zniekształcić .

Mapy w TIFFach kolorowe robię na 12 ark A4 sklejając taśmą .

Tylko w Excelu
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 00:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Kubuś napisał(a):
Mogę poradzić Nie w Wordzie ale w Excelu Tylko tam .W Excelu ustawiamy stronę bez marginesów a nastepnie np Mapę możemy rozciągnąć na ile arkuszy chcemy .oczywiście ciągniemy z a dolny prawy róg aby nie zniekształcić .
Mapy w TIFFach kolorowe robię na 12 ark A4 sklejając taśmą .Tylko w Excelu Pozdrawiam

Dzieku Kubus. Tak Excel mam rozpracowany ale w Wordzie nie mam zbyt duzej praktyki. Moj warunek jest by nie sklejac tasmami tylko chce miec w jednym kawalku. Chyba podjade jutro do jakies drukarni i poprosze o rade.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 01:01 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
No to odwrotna opcja jest jest jeszcze prostsza .

ale najpierw w Infra view złączyłbym obrazy poprzez obraz panoramiczny .
I do Excela
I do Excela

Excel jest jedynym programem do skalowania wielkofrmatowego map .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 01:06 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Ja tak robię z metrykami wielkoformatowymi .
W niektórych parafiach księgi po rozłożeniu miały format A2

Oczywiście dla zachowania archiwalnego .
A nie zawsze jest możliwość zrobienia zdjęcia -aczkolwiek jak to pewnie znają bywalcy WTG w kujawsko-pomorskim " onego czasu" wszystko można było sfotografować .Co też się odbyło i ciałem się stało .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2011, 07:43 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2009, 14:42
Posty: 6
Lokalizacja: Sieraków
Darmowy program Family Tree Builder umożliwia zapis wykresu drzewa w pliku .pdf w częściach dopasowanych do formatu papieru w drukarce, jak i całość na jednej stronie oraz całość w formacie .jpg. Stąd tylko krok do wydruku wielkoformatowego.

_________________
Białek,Kolanoś–gm.Sieraków; Hoffa-gm.Ostroróg; Wróbel,Polewka-gm.Kłobuck; Walorczyk-gm.Kaźmierz; Mrówka-Pamiątkowo, Myszkowo; Pajor,Stefański-Wronki, Sękowo; Gałganek,Gajewski-Konin,Lwówek,Krzyżkówko;Stachowiak,Stańko-Łężce,Sieraków; Wawrzyniak-Strzałkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2013, 23:39
Posty: 4
Witam wszystkich,
jeśli ktoś zagląda jeszcze do tak starych wątków.

Widzę, że temat został raczej zapomniany niż wyczerpany.
Chciałbym wydrukować całe drzewo genealogiczne ok 950 osób na ploterze, tak by powstał kilkumetrowy wydruk.
Korzystam z programu genopro i chciałbym wygenerować plik PDF lub inny który mógłbym wydrukować gdzieś w drukarni.
Program PDF creator rozkłada mi drzewo na min. 6 arkuszy A0.
Kiedyś drukowałem mniejsze drzewo w programie Ages ale bez polskich liter co nie ma sensu.
Czy muszę zainstalować wirtualny ploter (jeśli tak to jaki) czy jest inny sposób by wykonać duży wydruk?

Wspomniany tu Family Tree Builder jest bezpłatny do 250 osób i ma inne ograniczenia uniemożliwiające powyższą operację.

Program Ahnenblatt generuje ładne wydruki ale również na arkuszach, jeśli się mylę proszę o podpowiedz.

Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 02:57 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Od niepamiętnych czasów wszystkie mapy i wydruki wielkoformatowe wykonuję pod Excelem .
Bez potrzeby plotera i na normalnej drukarce .
W Excelu można wszystko ustawić jak się chce .
Oczywiście trzeba mieć pliki wsadowe .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 06:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witam !

Od wielu lat wykonuję kilkumetrowej długości wydruki drzew genealogicznych na ploterze za pomocą programu Drzewo Genealogiczne. Program generuje plik *.wmf lub *.pdf, które wysyłam na ploter.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 10:54 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2013, 23:39
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź.

Wytłumacz mi Kubuś jak wydruk wielkoformatowy robisz na małej drukarce.
Moje drzewo to co najmniej 96 kartek A4 (czyli 80cm x 7m) i nie chciał bym tego sklejać.
A druga sprawa to drzewo mogę zapisać jako plik .gmo lub eksportować jako Meta File (nie wiem czym to otworzyć), zapisanie jako plik tekstowy nie daje mi obrazu.

Może źle się do tego zabieram, ale nie wiem gdzie robię błąd.

_________________
Pozdrawiam
Marcin Ksiąg


Ostatnio edytowano 30 kwi 2013, 11:32 przez Marcin Nowy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 11:12 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2013, 23:39
Posty: 4
Po eksporcie do Meta files mam obraz EMF ale po otwarciu zwykłą aplikacją do podglądu obrazów, wszystko jest zniekształcone a osoby w drzewie się na siebie nakładają.

_________________
Pozdrawiam
Marcin Ksiąg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 12:53 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Najpierw sprawa poszła o mapy .
Otóż w żadnym z darmowych programów nie ma możliwości wydrukowania i sklejenia kartek A4 aby otrzymać porządną mapę.
No jak rozumiem 96 kartek A4 to musi być jakiś wielki ploter .

Ja miałem taki sam problem ale nie z drzewem bo bez sensu jest drukować drzewa z 60 tys dusz ale z wywodem 360 przodków .
Z góry wiedziałem ,że będzie problem .
Ba mało tego .
Trochę zastanowienia .

A co będzie jak znajdę na przykład 20 innych przodków .
To co dorysuję ? Ręcznie ?

Po prostu wywód zrobiłem w postaci drzewa bezpośrednio w Excelu .
Tam jest taka masa narzędzi a przestrzeń nieograniczona ,że takie drzewo -wywód przodków można robić jak sie chce i w każdym możliwym kolorze i każdej możliwej grafice .

I ci najważniejsze bez łachy komercyjnej .

Ja mam w wywodzie 14 pokoleń więc to nie będzie 2 razy 48 kartek A4 ale np 4razy 24 kartki .

Gdzie ja taki ploter znajdę i jakie koszty tego będą .

Ba mało tego .
A co zrobisz jak znajdziesz jedno pokolenie wstecz i czterech kolejnych przodków???
To co domalujesz ?
Przecież to końca nie ma .
I co za każdym razem kolejny wydruk ???

Ja to sobie skleiłem i zwinąłem w rulon i jak potrzeba wieszam na ścianie jak mapę .
No na stałe nie może wisieć mimo jednego pokoju dla przodków bo to jedna ściana .

Zawsze jak się coś robi w komputerze to trzeba zadać sobie pytanie o nietypowość formatu i przyszłe konsekwencje tegoż .
Komercja czuwa i wie jak nam utrudnić robotę ..

A robiąc wywód w Excelu mam piękną wieloformatową mapę wywodu i mogę ja co tydzień od nowa robić wraz z postępami w szukaniu przodków i w ten sposób ...

...realizuję naczelną zasadę informatyki polskiej ....


....chcesz liczyć ......................licz na siebie .

Excel i tyle .
Wydruk mam jaki chcę i kiedy chcę
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 22:03 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2013, 23:39
Posty: 4
ok Kubuś,
rozumiem Twoje zamiłowanie do Excela i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Chyba znalazłem rozwiązanie, przed exportowaniem do Meta pliku muszę powiększyć moje drzewo w programie a uzyskany format pliku Obraz EMF skalować już w punkcie kserograficznym.

Jako ciekawostkę dodam, że program genopro występuje w wersji bezpłatnej i z niej korzystam od kilku dni. Daje mi to tyle że informację o krewnych mogę szybko "przerzucać" pomiędzy programami genealogicznymi i drukować daną gałąź w wersji ozdobnej dla danej części rodziny.

Koszty
Format o którym rozmawialiśmy czyli 4x24 kartki A4 to ok 80cm x 7m koszt takiego wydruku to 300zł brutto niezależnie czy kolor czy c.b. A na arkuszu A0 ok 60zł brutto.

Jeśli chodzi o aktualizację, to nie zamierzam drukować za każdym razem gdy się ktoś urodzi lub umrze itd. Duży wydruk zamierzam robić co kilka lat na rodzinne uroczystości a aktualizować w komputerze, ewentualnie ręcznie na wydruku bo nie traktuję go jako obraz a jedynie zbiór cennych informacji.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Każdy skuteczny sposób jest dobry!

_________________
Pozdrawiam
Marcin Ksiąg


Ostatnio edytowano 01 maja 2013, 01:11 przez Marcin Nowy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2013, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Marcinie

Ja nie mam żadnego zamiłowania do Excela bo komputer odpalam z płyty Live CD SUSE Linux i dzięki temu w życiu nie słyszałem o wirusach i antywirusach i antyanty wirusach .
W ogóle nie używam Windowsa a jedynie Solaris ,Linux .
Ale w Open Office to nie ma problemów z xlsami.

Po prostu uważam ,że genealogia to wielki komercyjny biznes i na to przygotowałem się .
A zaczynałem moją przygodę z komputerami od wojskowej maszyny ZAM 2 GAMMA takiej na lampach i w hali .
Ja bez kosztów mam wydruk co tydzień 350 przodków ,bo dochodzą nowi .
Nie mogę sobie pozwolić na takie koszty i koszty prowadzenia 60 tysięcznego drzewa .
Kupiłem komercyjny program TNG ale mam bazę do miliona dusz i kicham na my heritage i inne komercjuszki .

A ja mam poważny problem ,bo posiadam nazwisko jedno z najstarszych udokumentowanych w Polsce-a nie wiem kiedy moje pokolenia się skończą .Może byc 20 pokoleń a może 30
Nikt tego nie wie .
Na tym polega genealogia .

I tyle

Przyjdzie czas ,że to samo stwierdzisz .

Pozdrawiam

Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2013, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2012, 09:19
Posty: 42
Marcin Nowy napisał(a):
Wspomniany tu Family Tree Builder jest bezpłatny do 250 osób i ma inne ograniczenia uniemożliwiające powyższą operację.


To nie jest do końca prawda.
Jeżeli korzystamy z programu offline i wyłączymy wszystkie opcje publikowania to nie będzie ograniczeń na ilość osób.
Z wyjątkiem wykresu całego drzewa dostępne są wszystkie pozostałe rodzaje wykresów i chyba nawet te same style.
Żeby zaoszczędzić trochę miejsca można usunąć tytuł wykresu.

Wykres zapisany w formacie pdf można zanieść do punktu wydruku wieloformatowego i wydrukować na dowolnie długiej rolce.

Pozdrawiam
Tomek

-----------
Czy Wujek Samo Zło i Wujek Dobra Rada są ze sobą spokrewnieni?


Ostatnio edytowano 02 maja 2013, 22:33 przez T0mek_0, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2013, 11:14 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2013, 20:21
Posty: 98
T0mek_0 napisał(a):
Jeżeli korzystamy z programu offline i wyłączymy wszystkie opcje publikowania to nie będzie ograniczeń na ilość osób.
Oprócz wykresu całego drzewa, dostępne są wszystkie pozostałe rodzaje wykresów i chyba nawet te same style.
Żeby zaoszczędzić trochę miejsca można usunąć tytuł wykresu.

Niestety sprawdziłem na innym komputerze, który nie ma dostępu do internetu i nie można wydrukować całego drzewa ze wszystkimi członkami. Ilości większej niż 250 dusz nie próbowałem.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof

Poszukuję:
Rau, Rajewski - Wolsztyn, Dąbrówka Wielkopolska, Babimost
Grabianowski, Jazikowski - Biedrusko, Wojnowo, Pępowo
Mielżyński, Adamczyk - Lubstów, Sompolno, Kazimierz Biskupi
Wojtalik, Urbanek - Chotcza Dolna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2013, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2012, 09:19
Posty: 42
Trochę źle się wyraziłem, miałem na myśli, że:
Z wyjątkiem wykresu całego drzewa dostępne są wszystkie pozostałe rodzaje wykresów.
Już poprawiłem swój post.


pozdrawiam
Tomek

-----------
Czy Wujek Samo Zło i Wujek Dobra Rada są ze sobą spokrewnieni?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 maja 2013, 00:19 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2012, 09:55
Posty: 281
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski - POZNAŃ
T0mek_0 napisał(a):
Trochę źle się wyraziłem, miałem na myśli, że:
Z wyjątkiem wykresu całego drzewa dostępne są wszystkie pozostałe rodzaje wykresów.
Już poprawiłem swój post.


pozdrawiam
Tomek

-----------
Czy Wujek Samo Zło i Wujek Dobra Rada są ze sobą spokrewnieni?


To nie jest do końca prawda... Wykres zbiorczy również można wygenerować pomimo nie posiadania konta Premium.
W tym celu należy stworzyć obojętnie jaki wykres wybranej osoby, a następnie zmienić go na wykres zbiorczy.

_________________
Pozdrawiam
Jarosław Świdurski

szukam potomków Józefa Świdurskiego ur.24-02-1891 Gola, powiat Jaraczewo, syna Stanisława Świdurskiego i Agnieszki Mieloszyk, prawdopodobnie w okresie międzywojennym osiedlił się w Bydgoszczy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2013, 05:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Chciałam przekazać otrzymaną informację o programie o nazwie posteriza (dostępny na stronie http://www.posteriza.com/es/), który dzieli obrazek zapisany w najpopularniejszych formatach na dowolną liczbę arkuszy, które drukuje się na zwykłych drukarkach i następnie można skleić. Program ma opcję menu w języku polskim i jest dość łatwy do stosowania.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2013, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Wykres zbiorczy również można wygenerować pomimo nie posiadania konta Premium.
W tym celu należy stworzyć obojętnie jaki wykres wybranej osoby, a następnie zmienić go na wykres zbiorczy.

Witam.
Jarku,bardzo proszę o radę jak to zrobić.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2013, 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Witam.
Wygenerowałam wywód przodków w programie Family Tree Builder. Ma to być pamiątka dla wujostwa. Niestety ( a może "stety") wielkość wydruku będzie wynosiła około 250 cm x 90 cm. Ponieważ to dość spory rozmiar i wiem, że obdarowani nie będą mieli gdzie go powiesić mam problem co dalej z tym fantem zrobić.
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wydrukowanie drzewka jak mapy i oprawienie tego w dwa drzewce tak aby można było to zwijać i rozwijać. Macie jakieś miejsce gdzie można dokonać takiego wydruku i oprawy? Na jakim materiale powinien być wykonany wydruk?

Pozdrawiam
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2013, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Myślę, że każde studio reklamowe dysponuje drukarką wielkoformatową nawet do formatu A0 i nie będzie żadnego problemu z wydrukiem na papierze - standardowa gramatura 80-120 im więcej tym grubszy papier. Dodatkowo niektóre firmy wykonują powlekanie tych wydruków aby nie wyblakły. Wydruk w kolorze lub cz/b.
Wysyłkowo na pewno Allegro lub większe miasta nawet na miejscu.
Można jeszcze wydrukować jako zdjęcia na papierze lub jako bilbord (materiał powlekany) - ceny na Allegro od. ok. 40 zł/m2 będzie trwalsze ale i cięższe.
Myślę że z przyklejeniem kijków na końcu nie bedzie żadnego problemu we własnym zakresie

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL